Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady, jejíž funkční období je tříleté a začíná 1. ledna 2015. Školskou radu tvoří celkem 6 členů (2 členové z řad pedagogů, 2 členové z řad zákonných zástupců a 2 členové jmenovaní zřizovatelem). Volby do školské rady proběhnou ve dvou kolech .
Průběh voleb:
1. kolo voleb proběhne ve dnech 3. 11. 2014 – 10. 11. 2014 .
Zákonní zástupci mohou navrhovat kandidáty z řad zákonných zástupců:
• písemně na e-mail reditelka@zsg.cz
• osobně na sekretariátu školy.
Pedagogičtí pracovníci mohou navrhovat kandidáty z řad pedagogů:
• písemně na e-mail reditelka@zsg.cz
• osobně na sekretariátu školy.
Termín pro ukončení podání návrhů kandidátů je 10. 11. 2014 ve 12.00.
2. kolo voleb se uskuteční 25. listopadu 2014 od 16.00 do 17.30 na konzultačních třídních schůzkách. Zákonní zástupci obdrží při vstupu do školy hlasovací lístek, který vloží do hlasovací urny.
Klub Ámos pořádá i letos nádhernou výstavu Z.Miler dětem. Kdo z nás by neznal krtečka a jeho kamarády. Žáci 1. a 2. třídy si díky interaktivní výstavě pohráli se skládankami, kostkami, úkoly, které byly plné ilustrací Z.Milera. Hledali rozdíly mezi obrázky, zahráli si piškvorky, postavili raketu ( tou skutečnou vesmírnou se plyšový krtek opravdu dostal do vesmíru), procházeli s krtkem bludištěm, skládali obrázky z kostek... Bylo to skvělé dopoledne. Děkujeme panu Milerovi za úžasné ilustrace, které těší nejen dětská srdíčka.
Rok se s rokem sešel a nastal čas uspořádat DRAKIÁDU. Počasí nám nepřálo, akci jsme chtěli zrušit, ale nakonec se vyjasnilo a my jsme nechali draky vzlétnout. Každý chtěl svého draka dostat co nejvýše. Někteří draci skvěle plachtili, jiní se ploužili po zemi. Všechny děti i rodiče se dobře bavili. Při rozdávání diplomů a sladkých odměn nám dokonce začalo svítit i sluníčko.
Děkuji všem za hezké odpoledne. Za RI Marcela Jakubcová
V rámci projektu „ Po stopách historie česko-polského pohraničí” v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česko – Polsko 2007 - 2013 se ve dnech 20. - 24. října 2014 uskuteční aktivita 2 - pobyt v České republice a poznávání česko - polského pohraničí na české straně. Ubytování je pro účastníky zajištěno v hotelu U přehrady v obci Morávka v Beskydech.
Harmonogram akcí je uveřejněn v příloze článku.
Třetí zářijový týden školního roku 2014/2015 byl ve znamení netradiční výuky – návštěva filmového představení, učení ve škole spojené s vycházkou, exkurze k hasičům či do areálu hornického muzea na Landeku. Mohlo by se zdát, že se prvňáci a druháci moc neučili, ale opak je pravdou. Na jednotlivých akcích se děti poznávaly, navazovaly kontakty, získávaly informace o sobě, učily se vzájemně si pomáhat. Filmové ztvárnění pohádky – učivo českého jazyka, na kterém si druháci procvičili abecedu a počty. Exkurze v záchranném integrovaném systému – zde jsme zabrousili do učiva prvouky, které prostupuje mnoha dalšími předměty. Na Landeku jsme v rámci tělesné výchovy protáhli svá těla, v rámci prvouky se dozvěděli pár informací o historii našeho města. Ředitelské volno a víkend posloužily k odpočinku a domácí přípravě na další dny v naší škole, zkrášlené novými okny a zbrusu novým „kabátem“.
Ve čtvrtek 18. 9. 2014 se žáci naší školy vydali na 3. nejvyšší místo v Ostravě-haldu Ema, která se tyčí nad Slezskou Ostravou ve výšce 315 metrů nad mořem. Sraz byl u školy v 8:30 hod. K vytčenému cíli žáci dorazili různými cestami. Mladší žáci (3.- 5. třída) prošli pěšky centrem Ostravy, přes Sýkorův most kolem Slezskoostravské radnice a Keltičkovy kovárny až na vrchol. Starší žáci (6.- 9. třída) se vydali z výstaviště Černá louka po žluté značce přes lávku kolem Slezskoostravského hradu. Cestou si četli naučné tabule, které je seznamovaly s historií hornictví na Ostravsku i s přírodními krásami tohoto místa, sbírali kaštany nebo se kochali nádherným výhledem na Ostravu. Až těsně před vrcholem jedna skupinka ztratila žlutou značku, ale nakonec se všichni setkali na samotném vrcholku ,,ostravské sopky“. Byl to jedinečný zážitek, který mnozí zažili poprvé v životě. Protože bylo nádherné počasí, výhled na město Ostravu byl úchvatný. Posilněni vydatnou svačinou se žáci vydali na zpáteční cestu ke škole. Za odměnu, že všichni zvládli náročný výstup, si u stánku koupili velkou porci zmrzliny. Litovat mohou jen ti, kteří se výletu nezúčastnili.
Dne 16. 9. 2014 navštívili všichni žáci naší školy integrované záchranné středisko v Ostravě - Zábřehu. Hasiči nás celou budovou provedli a zodpovídali na naše všetečné otázky. Největší atrakcí byla garáž plná různých dopravních a záchranných vozidel. Některá jsme si mohli přímo osahat. Také jsme nakoukli k heliportu, kde je stále k akci připraven vrtulník.
JSME ŠKOLOU RODINNÉHO TYPU A NABÍZÍME:
individuální přístup ke každému dítěti,
anglický jazyk od 1. třídy,
informatiku od 4. třídy,
interaktivní tabule ve výuce,
nabídku kroužků,
čističky vzduchu v každé třídě,
vybavené školní hřiště přístupné veřejnosti,
spolupráci s pedagogickou fakultou,
soutěže a akce pro ostravský region,
školní družinu.
Fotografie vybavení školy naleznete ve fotogalerii.
Naše škola se zapojila do projektu „ Po stopách historie česko-polského pohraničí” v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česko – Polsko 2007 - 2013. Projektu se zúčastní žáci IX. a VIII. ročníku. V rámci první aktivity navštíví žáci Kladskou kotlinu v Polsku. Kladská kotlina „Kotlina Kłodzka” je geomorfologický celek a údolí v Kladsku, na jihu Polska, ve Středních Sudetech obklopené Orlickými horami, Bystřickými horami, Stolovými horami (Hejšovinou), Bardskými horami, Králickým Sněžníkem a Hanušovickou vrchovinou. Významnými městy v oblasti jsou Długopole-Zdrój, Kladsko a Polanica-Zdrój.
Na aktivitu 1 bude navazovat druhá část projektu (aktivita 2), která bude realizována v České republice v měsíci říjnu v oblasti Beskyd. Cílem je seznámení žáků nejen z Polské republiky s místními tradicemi, řemesly apod. . Cílem obou aktivit je prohloubení povědomí žáků o česko-polském příhraničí, poznat polské a české kulturně historické tradice, charakteristické pro příhraniční česko-polský region. Projekt „ Po stopách historie česko-polského pohraničí” je realizován za podpory Evropské unie v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce. Těšíme se na všechny účastníky projektu a dva týdny plné poznání a poznávání nového.
Bližší informace v pokračování článku ...
Motto:
"Nelituji žádného dne, kdy jsme byli na cestách!" M. Zikmund
Zahájení školního roku 2014/2015 na naší škole bylo pro nově příchozí prvňáčky opravdu velkolepé. Za doprovodu slavnostních fanfár vešlo 23 žáčků v krásných talárech do tělocvičny. Doprovázeli je symbolicky žáci 9. třídy, kteří budou navštěvovat naší školu posledním rokem.
V tělocvičně byli očekáváni svými rodiči, sourozenci a blízkými příbuznými, ale hlavně je vítala jejich nová paní učitelka Margit Lazarová. Všichni byli slavnostně pasování panem králem na školáky. Vše nejlepší do 1. ročníku jim pak popřála paní ředitelka Anna Krasulová a krásné dárečky předala společně s naším hostem zastupujícím zřizovatele – paní ing. Rychtárikovou, vedoucí odboru strategického rozvoje, školství a volnočasových aktivit. Tento pro ně významný den jim bude připomínat pamětní list, který obdrželi se zlatou medailí, která byla ale čokoládová, tak ji někteří snědli.
Tak ať se jim ve škole líbí a nosí samé jedničky!