Po úspěšné akci v loňském roce uspořádala rodičovská iniciativa 1. listopadu 2016 Halloweenské tvoření. Přestože podmínkou pro účast nebyl strašidelný kostým, vyřezávat dýně a tvořit svícny, duchy, pavouky přišlo několik upírů a čarodějnic. Děti byly v kostýmech k nepoznání. S výrobou strašlivých duchů, černých pavouků a především s vyřezáváním dýní jim skvěle pomáhali rodiče. Mnohé výrobky si děti odnesly domů, dýně zkrášlovaly vstupní prostory školy. Děkujeme všem za spolupráci a těšíme se na další akci.
Pondělí 31. října si prvňáci užili, ale především se učili. Učení v tento den bylo propojeno s Halloweenem – strašidla, duchové, dýně… Žáci četli slabiky, které jim přinesly čarodějnice, porovnávali čísla, řešili slovní úlohy s dýněmi, hledali rozdíly mezi halloweenskými obrázky, vybarvovali omalovánky, tančili za znění anglických písní o číslech i Halloweenu. V tělocviku běhali štafetu kolem dýní. Vyrobili si svou papírovou dýni a také trochu mlsali. Za splněné úkoly dostali gumové halloweenské bonbony, razítka i samolepky.
Projekt 72 hodin, to jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v celé České republice konají již po popáté, a to v termínu 13. – 16. října 2016. Cílem této celorepublikové akce je zapojit v časovém rozmezí 72 hodin co nejvíce mladých lidí do dobrovolnických aktivit. Touto formou je přesvědčit, že i jejich pomoc je potřebná.
Naše škola se projektu zúčastnila již po čtvrté a to ve čtvrtek 13. 10. Žáci VIII. ročníku vyráběli s p. uč. Kohútem v pracovních činnostech ptačí krmítka. Následně je (pod vedením p. uč. Jany Dvořákové a p. uč. Petra Kohúta) připevnili na stromy v blízkém parku a naplnili semeny slunečnice. Po celou zimní sezonu budou krmítka doplňovat a sledovat výskyt ptactva.
Jako poděkování za tuto aktivitu žáci obdrželi od České rady dětí a mládeže, která projekt zaštiťuje, plastové náramky, a také si za symbolickou cenu nakoupili trika s logy projektu 72 hodin.
Dne 10. 10. 2016 se žáci IX. tř. zúčastnili vzdělávacího programu pro školy k výstavě "V novém světě" v Galerii výtvarných umění v Ostravě, který přiblížil české umění let 1917–1927. Program oživil a ozvláštnil dobu, která byla plná kulturních událostí, politických a společenských zvratů. Program také seznámil žáky s uměleckými skupinami, podobami sociálního a abstraktního umění, s důrazem na Ostravu a na Paříž. Získané vědomosti a zkušenosti z programu mohou žáci uplatnit ve výtvarné výchově, v dějepise nebo v českém jazyce a literatuře. V rámci prohlídky výstavy žáci také samostatně v galerii tvořili a pracovali ve skupinách.
Dne 6. 10. 2016 se žáci VIII. třídy zúčastnili projektu s názvem KATEDRÁLA. Projekt v rámci programů pro školy připravila Farnost Moravská Ostrava. Výuková lekce byla připravena názorově neutrálně a seznámila žáky s dominantou Ostravy, Katedrálou Božského Spasitele. Žáci objevovali prostor katedrály, zajímavosti a seznámili se také s historií Ostravy, s jejímž rozvojem je stavba neodmyslitelně spjata. Pracovali
s pracovními listy, vytvářeli výtvarné dílo, seznámili se jak s interiérem, tak s exteriérem této významné ostravské stavby. Cílem projektu KATEDRÁLA je nabídnout žákům spolupráci ve vzdělávací činnosti a s plným respektem k vyznání všech žáků zprostředkovat seznámení s Katedrálou Božského Spasitele v Ostravě, která je součástí kulturního dědictví našich předků.
Po loňské přestávce se opět do oblak vznesla spousta draků. Maminky z rodičovské iniciativy naplánovaly pro DRAKIÁDU opravdu krásný podzimní den. 29. září 2016 svítilo sluníčko, bylo příjemné odpoledne a vítr foukal skvěle. Draci se proháněli po nebi, děti i rodiče s nimi pobíhali v parku vedle školy, všichni přítomní se skvěle bavili. Pokud došlo ke karambolu a drak se zamotal ve větvích, byl ze zajetí zachráněn. S radostí, úsměvem, diplomem a drobnou odměnou se účastníci drakiády navraceli domů. Děkujeme za krásnou akci.
Prvního září usedli do školních lavic noví žáci. Jak se prvňáčkům dařilo a co vše dělali během prvních školních dní? Seznámili se se spolužáky, podívali se téměř do všech místností ve škole a učitelům i starším spolužákům popřáli úspěšný rok. Začali počítat např. obrázky, kaštany, proběhly první pokusy psaní, zpívalo se, kreslilo. Během vycházky kolem školy si žáci pohovořili s policistou a byli obdarováni dárky (pexesa s dopravními značkami, rozvrhy). Děti si hodně povídaly s paní učitelkou a poznávaly prostředí školy. Jaké byly první školní dny? Podívejte se na fotky.
Třídní schůzky se konají v úterý 13. září 2016.
Začátek schůzek: na 1. stupni od 16:00, na 2. stupni od 16:30.
Učitelé, kteří povedou schůzky, Vám sdělí informace týkající se organizace školního roku, akcí školy, požadavků na žáky a jejich přípravu na vyučování a jiné.
Srdečně Vás zveme do školy a těšíme se na spolupráci s Vámi.